Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 23 LUTY
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
VII Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Polikarp, Romana, Damian
 

Zielke: „Wyborcza” i inne media zwlekały w sprawie pedofilii Sadowskiego

Data publikacji: 2019-08-20 08:04
Data aktualizacji: 2019-08-20 10:28:00
WIADOMOŚCI
fot. Piotr Waniorek / FORUM

Dziennikarz śledczy Mariusz Zielke, który dwa tygodnie temu ujawnił pedofilską działalność Krzysztofa Sadowskiego oznajmił, że liberalne media posiadały informacje na ten temat już dużo wcześniej: „Wyborcza” rok temu, „OKO. Press” w maju, a „Fakt” w czerwcu. Zielke zarzuca dziennikarzom opieszałość, a ci tłumaczą się czasem potrzebnym do rzetelnego zbadania sprawy.

 

Mariusz Zielke, dziennikarz śledczy publikujący do 2009 r. m.in. w „Pulsie Biznesu”, ujawnił informacje dotyczące pedofilskiej działalności Krzysztofa Sadowskiego, muzyka jazzowego, organizatora Jazz Jamboree oraz twórcy programów „Tęczowy Music Box” (TVP) i „Co jest grane” (Polsat). Sadowski miał w latach 90’ wykorzystywać seksualnie nieletnie dziewczynki, dwie z nich złożyły zawiadomienia do prokuratury.

 

- „Gazeta Wyborcza”, zamiast opublikować newsowy materiał o kryciu pedofilii w show-biznesie, zaprezentować już dokonane ustalenia (jest ponad 20 ofiar), zadać pytania wszystkim stronom, postanowiła skupić się na urywku sprawy, ujawnić tajemnice śledztwa i intymne opisy seksu z dziećmi (po co? Żeby szokować, nakręcić sprzedaż?) skupiając się wyłącznie na 2 ofiarach, które złożyły zawiadomienie do prokuratury - pytał Mariusz Zielke.

 

Na swoim profilu facebookowym, dziennikarz zarzuca także portalowi „OKO.press”, że znał sprawę co najmniej od maja, a „Fakt” próbował namówić do publikacji w czerwcu. Dodatkowo, za śmieszne uznaje tłumaczenie telewizji publicznej i Polsat, że nic nie wiedziały o upodobaniach artysty. Jego zdaniem, specjalnie kryto przestępczą działalność przedstawiciela świata show-biznesu.

 

„Gdyby nie nieszablonowe działania, ten temat może nigdy nie ujrzałby światła dziennego (…) Mierzymy się naprawdę z dużą sprawą. To nie jest kwestia 2 ofiar kontra biedny muzyk” – podkreśla.

 

Do zarzutów dziennikarza odnieśli się przedstawiciele oskarżanych mediów. „Owszem, dostałam od niego informacje, ale przecież aby napisać poważny reportaż trzeba wszystko sprawdzić dokładnie, dotrzeć do wszystkich stron. Bohaterki reportażu długo nie były gotowe na rozmowę z dziennikarzem, należało to uszanować. Nie wolno wypisywać niepotwierdzonych informacji, tak właśnie działają rzetelne media” – pisze Iza Michalewicz z „Dużego Formatu”.

 

„My nie stosujemy embarga na pisanie o artystach - pedofilach, jak zarzuca nam Mariusz Zielke. Pisaliśmy o nich nie raz. Ale naturalnym jest, że ważniejsze jest opisywanie przypadków pedofilii w Kościele, gdzie dochodziło do systemowej ochrony sprawców” – podkreślił z kolei prezes „OKO.press”, Piotr Pacewicz.

 

Źródło: Facebook.com / wirtualnemedia.pl

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
@hipokrytka
Relatywizmem kolejny raz potwierdzasz swą zatwardziałą hipokryzję.
rety
co to jest rok zaległości ,KK ma zaszłości w tej sprawie na dziesiątki lat
jac
Oto przykład, a potem na pewno dołączą to tego inne. Środowisko artystów również SYSTEMOWO jak to się zarzuca Kościołowi KRYJE PEDOFILÓW. Takich środowisk jest więcej i proporcje są KOLOSALNIE większe niż w przypadku kleru.
Ania
Wychowaniem dzieci zajmują się rodzice i Nikt nie ma prawa wtrącać się do tego!!!
Druh Ryszard
Nie wiem skąd takie "zauroczenie" tym wstydliwym - w końcu - tematem ? Niechaj pedofilami zajmują się prokuratury i sądy a nie opinia publiczna, podpuszczana przez "śledczych" reporterów. Jak oni - ci reporterzy - lubią się babrać w szambie, to niechaj zmienią swoje kwalifikacje zawodowe. Przed prawomocnym skazaniem, nie powinno się upubliczniać danych osobowych domniemanego sprawcy. Czy nie trudno zrozumieć, że ta forma zwalczania przestępczej patologi którą jest pedofilia, nie powinna przypominać linczu rodem z Dzikiego Zachodu ? A skąd ja mam pewność i wiedzieć, czy ów "oskarżyciel publiczny" nie kieruje się chęcią prywatnej zemsty na niewinnej osobie ?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY