Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 05 LIPCA
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
XIV Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Antoni, Maria, Bartosz, Filomena, Karolina
 

„Zieloni” poparli Trzaskowskiego. Polityk obiecał realizację eko-postępowych postulatów

Data publikacji: 2020-05-25 08:00
Data aktualizacji: 2020-05-25 08:43:00
WIADOMOŚCI
Fotograf: Adam Chelstowski, Archiwum: Forum

Rada Krajowa „Zielonych” poparła Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na urząd Prezydenta RP. Sam zainteresowany zgodził się na realizację, po ewentualnym zwycięstwie wyborczym, 21 postulatów „Zielonych”, Chodzi m.in. na legalizację związków partnerskich, zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej czy prowadzenie polityki „Europejskiego Zielonego Ładu”.

 

Wśród tych 21 postulatów, na jakie zgodził się Rafał Trzaskowski są m.in.: odejście od węgla do 2040 roku, a w ogrzewaniu domów do 2030 roku, powołanie Rady ds. Klimatu i Transformacji Energetycznej, zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej, powiększenie i tworzenie nowych parków narodowych, powołanie rzecznika praw zwierząt, wprowadzenie zakazu hodowli na futra, chowu klatkowego i uboju rytualnego, wprowadzenie związków partnerskich, wetowanie ustaw dążących do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, wprowadzenie do szkół edukacji klimatycznej i legalizacja marihuany medycznej.

 

Inne postulaty to: zwiększenie inwestycji na wymianę starych pieców, zaostrzenie kontroli nad emisjami przemysłowymi, uchwalenie nowej ustawy o lasach, zaostrzenie ustawy o ochronie przyrody pod kątem zgód na wycinkę drzew, stworzenie programu walki z suszą, nadanie koniom statusu zwierząt towarzyszących, wprowadzenie moratorium na polowania na ptaki, nowelizacja ustawy do walki z ASF, prowadzenie polityki Europejskiego Zielonego Ładu, wsparcie rozwoju transportu kolejowego i wprowadzenie transparentności finansowania kościołów.

 

„Wierzymy, że Rafał Trzaskowski jako prezydent RP będzie wielkim orędownikiem Zielonego Nowego Ładu, idei nowej polityki gospodarczej, społecznej i ekologicznej, która pozwoli nam wyjść z kryzysu gospodarczego spowodowanego przez koronawirusa oraz pomoże pokonać kryzys klimatyczny”, czytamy w komunikacie „Zielonych”.

 

Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie Rady Krajowej Partii Zieloni. Mamy zbieżne poglądy na globalne ocieplenie, konieczność pilnego działania, aby nasze dzieci i nasze wnuki wspólnie w przyszłości mogły się cieszyć czystym powietrzem. Jako prezydent Warszawy od samego początku mojej kadencji położyłem na te tematy olbrzymi nacisk. Prezydent Polski nie może być niemym świadkiem wydarzeń i musi budować dobry klimat do koniecznych zmian, a nie zgadzać się na budowę kolejnych bloków węglowych – powiedział Rafał Trzaskowski dziękując „Zielonym” za udzielenie poparcia.

 

Źródło: partiazieloni.pl, tvp.info, wPolityce.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
gość
Koń uznany jako zwierzę towarzyszące! Czemu nie..Ale gdyby tylko znali mojego kota - to wiedzieliby kto to jest prawdziwy towarzysz!
Robert
Dziwną ma strategię PO. Zamiast zawierać pisowi wyborców z centrum wolą schylać się po lewicę, która im zwycięstwa i tak nie daje, za to normalni wyborcy głosują na inne partie. PiS nie miałby szans gdyby PO było takie jak w 2005 roku.
Polityka
W sejmie maja ilu poslow ? 0, 1, 2, 3 ? Jakie to ma znaczenie i kogo obchodzi ich poparcie ?
Michu.
Do Wisły lało się szambo , wycinka drzew w stolicy a durnie go popierają. Trzaskowski jest antyekologiczny. To przebierańcy go popierają a nie ekolodzy. Tak jakby katolicy wystosowali poparcie dla Biedronia. Kompromitacja pseudozielonych, żal , że nie mamy prawdziwie ekologicznej partii, która kierowałaby się choćby zalecaniami Franciszka i innych, którym prawdziwie ekologia leży na sercu a nie tylko ściema.
Andrzej
"Zieloni" - oni mają tyle z ochroną przyrody co ja z kosmonautyką. Gdzie byli ci aktywiści, gdy do Wisły lało się tonami zanieczyszczenia. Ryby zdychały, a Zieloni - nic ! Próbują narzucić większości jakieś chore ideologie, które nie mają nic wspólnego z ochroną środowiska np. aborcja ?! Oni są za to bardzo agresywni w swoim zachowaniu, nie znają formy dyskusji czy kompromisów. Musimy im się zdecydowanie przeciwstawiać. Ciekawe, kto ich tak dobrze finansuje ?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY