Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 27 PAŹDZIERNIKA
Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Sabina, Iwona
 

Zjednoczona Prawica podzielona w kwestii „Piątki dla zwierząt”. O wszystkim zdecyduje opozycja

Data publikacji: 2020-09-15 11:00
Data aktualizacji: 2020-09-15 13:59:00
WIADOMOŚCI
By Lenevarez (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Politycy Zjednoczonej Prawicy są podzieleni w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, która wprowadzi m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

 

Zagłosuję za ustawą z wielu względów. Kocham zwierzęta i dostrzegam skalę okrucieństw, jakich doznają od nas, od istot myślących, ludzi. Myślę, że nadszedł czas, aby taką decyzję podjąć – powiedział portalowi tvp.info poseł PiS Jan Mosiński.

 

Innego zdania jest poseł Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski. – Moje stanowisko jako posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jest znane już od poprzedniej kadencji – powiedział. Dodał, że już wtedy opowiadał się za utrzymaniem tejże branży. 

 

Jeśli ta ustawa będzie w takim kształcie jak w tej chwili w projekcie, to będę głosował przeciwko – mówił z kolei poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski.

 

Wygląda na to, że o losie projektu przesądzi zachowanie posłów opozycji. – Koalicja Obywatelska i Lewica zamierzają zagłosować za nim – tłumaczył poseł KO Paweł Poncyljusz.

 

Wszystko wskazuje na to, że Lewica poprze projekt. Będziemy mieli jakąś propozycję, może korektę do tej ustawy. Co do idei i koncepcji jednak zgadzamy się z taką filozofią – argumentował z kolei poseł Lewicy Tomasz Trela.

 

Ludowcy skłaniają się do głosowania przeciwko. – W PSL-u co do ustawy o ochronie zwierząt myślę, że przeważają głosy sceptyczne. Ja nie mam tutaj wyrobionego zdania. Mogę tylko powiedzieć tyle, że z całą pewnością trzeba wprowadzić takie rozwiązania, żeby te zwierzęta jak najmniej cierpiały i żeby to cierpienie ograniczyć – powiedział senator PSL Jan Filip Libicki.

 

Przeciwko projektowi zamierza głosować Konfederacja.

 

Źródła: tvp.info, TVP Info

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Darius
@wrocławiak- ta ustawa to własnie bolszewicki totalitaryzm- prawa zwierzat wazniejsze niż dzieci z zespołem Downa i ekooszołomy włażący ludziom do domu z policją ,o wolnosci gospodarczej nie wspominając bo Unia hodowli nie zakazuje
bjs
Nie wiem czy pan wrocławiak, "zdrowo myślący", nie spojrzy na problem szerzej. Wprowadzenie opodatkowania będzie sprzyjać poprawie jakości mięsa! Ciekawa teoria, tego jeszcze nie było, idąc tym tokiem rozumowania należało by dodatkowo opodatkować wszytko co się da, każdy chyba chce kupować produkty wysokiej jakości. Druga sprawa, jest taka że zwykłym ludziom w portfelach będzie zostawało coraz mniej pieniędzy. Trzecia sprawa, zwierzęta futerkowe dalej będą hodowane, tyle że w innych krajach. Po czwarte, prawo powinno być logiczne i spójne, jeżeli hodowla zwierząt futerkowych powoduje cierpienia tych zwierząt i przez to powinna być zakazana to logiczne że inne hodowlane zwierzęta też przecież cierpią, w efekcie, za jakiś czas pojawi się temat kasowania kolejnych gałęzi rolnictwa, jak to miało miejsce w Holandii. To będzie miało oczywiście dalsze negatywne konsekwencje, o których można by jeszcze dużo mówić.
ks. Bogusław
?Przecedzacie komara a połykacie wielbłąda? Trzeba oszczędzać niepotrzebnych cierpień zwierzętom, jak mówi Katechizm, ale pierwszeństwo bezwzględne ma obrona dzieci mordowanych w aborcji. Czyżby ?obłudnicy??
iskierka
Polityka PiS jest bardzo logiczna i merytoryczna. Należymy do u.e. Jesteśmy od nich UZALEŻNIENI .Bierzemy od nich pieniądze. Trochę pokrzyczymy jak nas przegłosują i PRZYMUSZĄ aby naiwni WYBORCY widzieli , że się BUNTUJEMY , jesteśmy patriotami i mówimy to co oni chcą usłyszeć - ALE! ALE! robimy swoje I TO CO NAM KAŻĄ Komisarze unijni. Na pierwszy plan wtłaczają ludziom NOWE PRAWA - PRAWA CZŁOWIEKA do nieograniczonej WOLNOŚCI aż po zezwierzęcenie i znieprawienie. Dziś Polski Rząd POUCZA innych JAK DOKONĆ TRANSFORMACJI z komuny narodowej do KOMUNY UNIJNEJ/ GLOBALNEJ. Podstawowa myśl : ULICA rządzi , moderuje się DURNE DEBATY o WOLNOŚCI a potem poddaje sie pod GŁOSOWANIE w Sejmie. Jak przegłosuja to uzasadnieniem jest : WIĘKSZOŚĆ TAK ZADECYDOWAŁA a Pis jedynie reralizuje WOLĘ NARODU czyli u.e. Podobnie załatwili edukację dzieci. Kazali składać karteczki z WOLĄ RODZICA. Zatem "jaki" rodzić TAKIE JEGO PRAWA a szkoła ma obowiązek to wykonać.
BHO
A jeśli Bogu się nie spodoba zabijanie dzieci nienarodzonych i zajmowanie się kotami i norkami... to co? Co będzie z Kaczyńskim i z tymi, co jego decyzje popierają?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY