Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 STYCZNIA
Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Julian
 

„Zrób to sam”. Brytyjska placówka ginekologiczna promuje aborcję w domu

Data publikacji: 2019-12-03 14:00
Data aktualizacji: 2019-12-03 11:10:00
WIADOMOŚCI
fot. piqsels.com

Królewskie Stowarzyszenie Położnych i Ginekologów (RCOG) promuje korzystanie z „usług aborcyjnych” bez kontaktu z lekarzem i reklamuje sposoby zabijania nienarodzonych możliwe do przeprowadzenia samodzielnie. Brytyjscy obrońcy życia określili politykę stowarzyszenia: „zabawą kosztem zdrowia kobiet”.

 

- RCOG bawi się kosztem zdrowia kobiet. Ich podejście jest czystą propagandą mającą przekonać kobiety, że pigułki aborcyjne są bezpieczne i proste w zastosowaniu. Nie są. To niezwykle silne leki stworzone by zabić dziecko. Bez możliwości kontaktu twarzą w twarz z lekarzem, zastosowana polityka uderzy w skrzywdzone kobiety zmuszane do aborcji, spychając je jeszcze bardziej poza radar - przekonywała Antonia Tully, prezez organizacji pro-life Society for the Protection of Unborn Children (SPUC).

 

Królewskie Stowarzyszenie Położnych i Ginekologów wydało 2 grudnia raport zatytułowany „Lepiej dla Kobiet”. Wyniki sugerują, że nawet 60 proc. kobiet nie ma lokalnego dostępu do usług aborcyjnych. W związku z tym, brytyjscy ginekolodzy przekonują o możliwości przeprowadzenia zabiegu własnymi siłami w domu.

 

Do zabicia nienarodzonego dziecka służą dwie substancje – mifepriston i misoprostol. Pierwsza, za pomocą blokady działania progesteronu powoduje śmierć głodową dziecka. Druga substancja, mająca za zadanie „oczyszczenie” macicy jest przyjmowana do dwóch dni po zażyciu pierwszej.

 

Obecny protokół postępowania wymagał podania mifepristonu w obecności lekarza, drugą substancję należało przyjąć już w domu. Nowe zmiany mają umożliwić podanie dwóch substancji w domowym zaciszu, bez potrzeby konsultacji z pracownikiem służby zdrowia. RCOG rekomenduje jednak, by przed zażyciem pigułek skontaktować się za pomocą wideo-czatu lub rozmowy telefonicznej z lekarzem. Nie wprowadza jednak takiego obowiązku.

 

W Wielkiej Brytanii panuje prawdziwa plaga aborcji. Tylko w 2018 r., odnotowano 718 przypadków kiedy kolejny „zabieg” był już szóstym z kolei. „Rekordzistki”, w liczbie 143  decydowały się na usunięcie ciąży już ósmy raz w życiu. Liczba kobiet zgłaszających się do „zabiegu”, a mających za sobą  przynajmniej jedną aborcję, wyniosła w ub. roku ponad 84 tysiące.

 

Źródło: carholicnewsagency.com / lifesitenews.com

PR  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jot
Zabawa? Zabijanie niewinnych, bezbronnych istot to zabawa? To patologia! Jaka zabawa?
Mat
@Aksja Myślę, że warto, żebyś się starała wczuwać w sytuację tych morderczyń. One naprawdę nie mają świadomości, co swoim dzieciom i same sobie robią, bo czy normalnie myślący człowiek mógłby zrobić coś takiego? One ściągają na siebie tak potworne przekleństwo, że...nie życzę tego najgorszemu wrogowi. Bo kiedy ktoś mi zrobi krzywdę to Bóg odpowiednio odpłaci krzwydzicielowi, a mnie pomoże swoją łaską, o ile się otworzę na miłość, więc to nie ja jestem koniec końców na przegranej pozycji. Ale naprawdę nikomu nie życzę mierzenia się z zabójstwem własnego dziecka, bądź współudziałem, bo kiedy świadomość czegoś takiego dojdzie już do człowieka, to nawet sobie nie potrafię tego wyobrazić. Ale musi dojść jak najszybciej, bo inaczej taka dusza jest na autostradzie do potępienia.
L
Kosztem zdrowia kobiet, ale o życiu dzieci już nie wspominają? Śmierć głodowa?! Mordercy!!!
Askja
Swoją drogą, nie wiem czy to nie świadczy już o mnie źle, ale jakoś nie szkoda mi tych kobiet. Tak samo jak nie szkoda mi włamywacza, którego w przedpokoju domu zaskoczył rottweiler albo gwałciciela, którego niedoszłą ofiarą okazała się mistrzyni krav magi. Oni wszyscy robią innym cos obiektywnie złego i ponoszą konsekwencje.
Askja
ala: jakie uwielbienie dla Putina? Tu chodzi o dbanie o interesy panstwa i obywateli a nie trzymanie sie jak małpa liany jednej opcji. Bo efekty takiego trzymania się już mamy: brak niezależności, brak szacunku a kiedy próbujemy walczyć o te rzeczy, dostajemy w łeb. Jesteśmy kochani i szanowani tylko wtedy, kiedy "drodzy przyjaciele" potrzebują naszych pieniędzy, żołnierzy czy zasobów. Powinniśmy sie wypiąć na naszych "drogich przyjaciół" i kiedy trzeba, dogadać się z Rosją, Niemcami, Chinami czy nie wiem, nawet z Sierra Leone. O to chodzi prawicy. Ale do do aborcji to pełna racja. Polecam dokument "dzieciobójczynie". To jest jakiś koszmar...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY